جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

منو

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر زگیل پا را درمان نکنم چه می شود؟

اگر زگیل پا را درمان نکنم چه می شود؟

فهرست مطالب

زگیل های پا که به زگیل های پلانتار نیز معروف هستند، همیشه یک اتفاق ناخوشایند هستند. این توده های گوشتی و برجسته، در بهترین حالت از نظر زیبایی ناخوشایند هستند و ممکن است باعث خجالت شوند. اما زگیل های کف پا اغلب اوقات از نظر فیزیکی ناراحت کننده هستند، به ویژه اگر تمام طول روز روی پا ایستاده باشید یا بین انگشتان پا به طور ناخوشایندی ساییده شود.

 با اینکه ظاهر شدن هر نوع زگیلی هیچگاه خوشایند نیست، شما ممکن است از تجارب گذشته خود یاد بگیرید که زگیل های کف پا نیز می توانند آزاردهنده باشند. اما با وجود روش مایکرو ویو درمانی سویفت این اتفاق دیگر پیش نمی آید. اما هنوز هم ممکن است از خود بپرسید، آیا واقعاً زگیل پا باید درمان شود.

زگیل های پا

زگیل پا چگونه به وجود می آید؟

 زگیل ها بر اثر نوعی عفونت ویروسی در بیرونی ترین لایه های پوست ایجاد می شوند. در شرایط طبیعی، زمانی که ویروس وارد بدن می شود، سیستم ایمنی به سرعت متوجه می شود که مشکلی پیش آمده و ویروس را به عنوان یک دشمن شناسایی می کند و سپس برای مقابله با آن پادتن تولید می کند.

 مشکل زگیل پا این است که سیستم ایمنی واقعاً نمی تواند با همان دقتی که سیستم ها و اندام های حیاتی تر را خونرسانی می کند، بالایی ترین لایه های پوست را کنترل کند. در نتیجه، قبل از اینکه سیستم ایمنی بتواند ضد حمله ی مؤثری انجام دهد، ویروس ایجاد  کننده ی زگیل می تواند ماه ها یا سالها در ناحیه ی کوچکی از پوست فعالیت کند.

آیا زگیل پا به دیگران منتقل می شود؟

زگیل ها قابل سرایت هستند. این زگیل ها ممکن است است مُسری ترین عفونت موجود نباشند، اما قطعاً می توانند گسترش پیدا کنند و این کار را می کنند. این ویروس ممکن است به نواحی دیگر پا یا بدن و یا حتی به افرادی که با شما زندگی می کنند سرایت پیدا کند و اگر تصمیم گرفته اید که هیچ درمانی انجام ندهید،  یعنی به زگیل های خود حداقل چند ماه فرصت داده اید تا سیر حرکتی خود را کامل کنند. زگیل ها از راههای زیر ممکن است منتشر شوند:

  • پوشیدن کفش ها و جوراب های آلوده
  • تماس مستقیم (برای مثال لمس زگیل با دست های خود و سپس دست زدن به سایر نقاط بدن)
  • تماس غیرمستقیم برای مثال از طریق ابزارهای مراقبت پوست و ناخن، حوله و غیره

چه مدت طول می کشد تا زگیل پا از بین برود؟

این زگیل ها در موارد نادر در کودکان به مرور زمان خود به خود از بین می روند. اما مشکل در اینجا ” زمان ” است. از بین رفتن زگیل برای برخی افراد حداقل چند ماه طول می کشد و برای برخی افراد گاهی چند سال یا بیشتر طول می کشد.

درمان زگیل پا

اگر شما یا فرد دیگری در خانواده تان دچار خشکی و ترک پوست شده، فرصت زیادی برای دسترسی ویروس و پیدا کردن نقاط جدیدی برای حمله فراهم می شود. اگر یگ زگیل غیرمنتظره در کف پا ناراحت کننده باشد، پس ظاهر شدن دسته ای از آنها چه حسی ایجاد می کند؟ و البته هرچه زگیل های بیشتری داشته باشید، درمان آنها در نهایت سخت تر خواهد بود.

مایکروویو درمانی سویفت یک روش درمانی مؤثر و جدید برای زگیل هاست که با فعال کردن سیستم ایمنی و درگیر شدن در مبارزه عمل می کند. فقط چند ثانیه تابش امواج کوتاه ماکروویو به لایه های بالایی پوست، تمام چیزی است که برای درمان بافت آسیب دیده و جلب توجه سیستم ایمنی به ویروس پنهان نیاز داریم. در این روش مانند روش های درمانی سنتی تر ممکن است به سه تا چهار جلسه درمانی نیاز باشد تا به طور کامل زگیل ریشه کن شود. اما برخلاف درمان های دیگر، سویفت:

  • تنها برای چند ثانیه ناراحتی ایجاد می کند و درد بعد از عمل ندارد.
  • پوست را نمی شکند و موجب هیچگونه خونریزی یا آسیب به بافت سالم نمی شود.
  • بعد از درمان به هیچ گونه مراقبت و حتی پانسمان نیاز ندارد.
  • خطر عفونت یا دیگر عوارض بسیار جزئی است.

این روش نسبت به درمان های سنتی تر، یک روش آسانتر، ایمن تر، سریع تر و راحت تر برای درمان زگیل است.

اگر زگیل پا را درمان نکنم چه می شود؟

بدترین قسمت درمان نکردن زگیل پا این است که از بین نمی روند و کم کم گسترش پیدا می کنند.


دکتر انتظاری متخصص زگیل تناسلی در تهران

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

مقالات مرتبط

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید: