جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

منو

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

عکس زخم دستگاه تناسلی مردان

عکس زخم دستگاه تناسلی مردان

فهرست مطالب

در این مقاله در رابطه با مشکلات دستگاه تناسلی مردانه مواردی را ذکر خواهیم کرد.

کیست اپیدیدیم

کیست اپدیدیم، احتمالا شایع ترین توده ای است که در مردان دیده می شود. اندازه این کیست ها، از یک نخود تا یک هلو متفاوت هستند. این مراجعه کننده، در حین حمام متوجه این تورم شده است و از این رو، بسیار نگران بود.

او مطمئن بود که سرطان بیضه دارد. تورم های که بیضه را درگیر نمی کنند و جدا از بیضه هستند، به وضوح خوش خیم هستند. سونوگرافی، وجود این بیماری را تایید کرد، از این رو نیاز به اقدامات اضافی نبود.

کیست اپیدیدیم

کاندیدا آلت تناسلی

این مرد، با پوست بخش ختنه گاه بسیار دردناک مراجعه کرد. این مرد نعوظ بسیار دردناکی داشت، زیرا به محض نعوظ، پوست ختنه گاه شکافته میشد.

استفاده از کرم های ضد قارچ موضعی، در کنترل عفونت و کمک به بهبودی پوست بسیار موثر است. پزشک به او توصیه کرد که برای درمان کامل و عدم ابتلای مجدد، شریک جنسی او نیز، به طور همزمان تحت درمان قرار گیرد.

بیشتر بدانید…

خارش دستگاه تناسلی

کاندیدا آلت تناسلی

بثورات دارویی ثابت

این بیمار، دچار بثورات پوستی روی چشم خود شده بود که به غیر از ظاهر نگران کننده شان، بدون علامت بودند. اخیرا برای درمان نقرس در این بیمار، برای او مهارکننده اتوریکوکسیب COX-2 تجویز شده بود.

یکی از پزشکان متخصص پوست، این فرضیه را ارائه داد که این بثورات ممکن است عوارض ناشی از مصرف این دارو باشند، زیرا احتمال دیگری وجود نداشت و پس از قطع مصرف دارو، بثورات پوستی به طور کامل از بین رفتند. پس از آن، برای درمان نقرس حاد بیمار، برای او کلشیسین تجویز شد.

بیشتر بدانید…

بیماری سیفلیس

بثورات دارویی ثابت

اورکیتیس

این مرد، پس از جراحی نیاز به کاتتریزاسیون داشت. چند روز پس از آن، یکی از بیضه های او به دلیل اورکیت حاد، بسیار حساس و متورم شد. بیمار، به شدت بدحال بود و تب داشت.

برای درمان این بیمار، از ترکیب آموکسی سیلین و مترونیدازول، که باکتری های هوازی و غیر هوازی را تحت تاثیر قرار می دهند، استفاده شد. بیمار، پس از چند روز بهبود یافت، اما بهبود کامل بیضه در بیمار، چندین هفته طول کشید.

زخم آلت تناسلی

این مرد ۷۵ ساله، دارای نارسایی کلیه بسیار پیشرفته بود که نیاز به همودیالیز داشت، او همچنین دچار زخم آلت تناسلی نیز شده بود. در ابتدا تصور می شد که این وضعیت ناشی از تبخال سیمپلکس است و به سیستم ایمنی ضعیف او، مرتبط است.

کشت های انجام شده نشان داد که نمونه های ویروسی و باکتریایی تست شده از زخم، منفی هستند و از این رو درمان ضد ویروسی موثر نبود. این زخم خود به خود بهبود یافت، هر چند که وضعیت عمومی سلامت بیمار همچنان وخیم بود و متاسفانه مدتی پس از آن، بیمار فوت کرد.

بیشتر بدانید…

مشکلات جنسی زنان

زخم آلت تناسلی

دانه های فوردایس

ممکن است نوجوانان راجع به ظاهر این دانه ها و لکه ها، بسیار نگران شوند. این دانه ها، در اثر هایپرپلازی غدد چربی ایجاد می شوند و حتی ممکن است در دهان نیز دیده شوند.

این دانه ها، بسیار رایج هستند و جای نگرانی ندارند، اما اکثرا با زگیل یا سایر بیماری های مقاربتی اشتباه گرفته می شوند و باعث نگرانی و اضطراب می شوند. اطمینان خاطر دادن به بیمار و توضیح دلیل ظهور این دانه ها، معمولا تنها چیزی است که بیمار نیاز دارد.

دانه های فوردایس

کبودی

این مرد، در بازی راگبی، دچار کشیدگی عضله ران شد. احتمالا، علت واقعی این آسیب، پارگی عضلات نزدیک کننده است. این آسیب، به طور کلی یک آسیب شدید است و از ۱ تا ۳، می توان به آن امتیاز ۲ داد. بیمار، از دیدن این کبودی چشمگیر، بسیار نگران شد.

پزشک به او توصیه کرد که استراحت کند و از ترکیب یخ و کمپرس گرم برای بهبود محل آسیب، استفاده کند. به این ترتیب او در عرض ۳ هفته، به طور کامل بهبود یافت و توانست مجددا راگبی بازی کند.

کبودی

ارکیدوپکسی

این بیمار ۴۴ ساله، سابقه مشکلات طولانی در بیضه های خود را داشت. در کودکی برای ترمیم کیسه بیضه، بیضه سمت چپ او جراحی شده بود. چند سالی است که از ناراحتی در بیضه راست خود، رنج می برد، زیرا اغلب بیضه راست به شکل نادرستی به بالا می رفت و از موقعیت و جای درست در کیسه بیضه، خارج می شد.

بیضه این شخص نرمال بود و قدرت باروری او دچار اختلال نشده بود. او تحت عمل اورکیدوپکسی قرار گرفت تا یک بار برای همیشه موقعیت بیضه  در کیسه بیضه ثابت شده و از حرکت های نادرست آن جلوگیری شود.


دکتر انتظاری متخصص زگیل تناسلی در تهران

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

مقالات مرتبط

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید: